Skip navigation

Cayman Islands Government

National Pensions Board

In accordance with section 78 of the National Pensions Law (2012 Revision), the Cabinet has appointed the following persons, forming the full membership of the National Pensions Board, to serve for the periods and in the capacities stated below:

 
Name Role
Mr. John Bryan Bothwell
(three years, to expire October 31st, 2016
Chair
Mr. Sean Glidden
(two years, to expire October 31st, 2015)
Deputy Chair
Mr. William Adam
(two years, to expire October 31st, 2015)
Member
Mr. Vijayabalan Murugesu
(three years, to expire October 31st, 2016)
Member
Mr. Stephen Price
(three years, to expire October 31st, 2016)
Member
Mr. John Pitcairn
(two years, to expire October 31st, 2015)
Member
Mrs. Philippa McFarlane-Ebanks
(two years, to expire October 31st, 2015)
Member

 

Dated this 29 day of October 2013
KIM BULLINGS — Clerk of the Cabinet

Updated 06 November 2013


 

Find